Často sa ma pýtate („povinné“ čítanie pred nákupom 🙂 )
Často sa ma pýtate na rôzne otázky o prírodných minerálnych kamienkoch – niektoré odpovede nájdete tu. Ak Vás ešte niečo zaujíma napíšte mi otázky a ja odpovede doplním 🙂 Na všetky otázky odpovedám v prvom rade na základe vlastných skúseností a poznatkov o prírodných minerálnych kamienkoch.
- Akú veľkosť náramku mám zvoliť?
Dôležité je odmerať obvod zápästia krajčírskym metrom na tesno v centimetroch a ja vždy náramok urobím tak, aby nebol tesný ani voľný. Na meranie môžete použiť aj hocijakú šnúrku či špagátik a potom ho odmerať na pravítku. V prípade, že veľkosť neuvediete, posielam priemernú veľkosť náramkov – na 16 centimetrové dámske zápästie a na 19 centimetrové pánske zápästie.
- Môžem nosiť viac kameňov naraz?
Áno, všetky minerálne kamene sa navzájom dopĺňajú a svoje účinky navzájom podporujú. Niektoré kamene, ako napríklad krištáľ, účinky ostatných kameňov zvyšujú. Ale výber a kombinácia kameňov je vyslovene na Vás a kamienky budú spolu „nažívať“ v harmónii 🙂
- Na ktorej ruke sa má nosiť náramok?
Ak chcete prijímať energiu z minerálov tak sa nosí na receptívnej- submisívnej ruke (na ľavej u pravákov, na pravej u ľavákov)
Ak chcete energiu odovzdávať (napr. formou liečenia ostatných) nosí sa na projektívnej – dominantnej (na pravej u pravákov, na ľavej u ľavákov)
- Čo robiť keď sa mi roztrhne náramok, alebo pokazí šperk?
Hovorí sa, že keď kamene splnia svoj účel a nasajú dostatok negatívnej energie aby nositeľa uchránili pred jej vplyvom, šperky doslúžia a nemali by sa už ďalej používať. Avšak z vlastnej skúsenosti viem, že jeden-dva krát sa môže šperk opraviť, lebo niekedy aj tá gumička alebo zapínanie nie je úplne 100 %. Ale ak sa to stane opakovane, je to jasné znamenie, že minerálny kameň doslúžil, alebo nie je pre Vás vhodný. Vtedy sa treba poobzerať po inom minerálnom kamienku.
- Môže mi minerálny kameň ublížiť?
Na toto je jednoznačná odpoveď – NIE. Aj keď po čase zistíte, že kamienok nie je pre vás vhodný, nemôže Vás nijako negatívne ovplyvniť. Maximálne môžete cítiť, že Vám vadí, že Vás rozptyľuje a treba ho prestať nosiť a nájsť si iný.
- Podľa čoho si mám vybrať?
Túto tému rozoberám v článku „Ako si vybrať ten „správny“ polodrahokam„
- Ako často a akým spôsobom čistiť a nabíjať moje minerály?
Tejto téme sa venujem v článku „Ako sa starať o prírodné minerálne kamene“